рус укр
Ортопедія

Протезування зубів

У сучасній стоматології протезування зубів проводиться за відсутності у пацієнта одного або декількох зубів, неможливості його відновлення за допомогою терапевтичного лікування. Як відомо, відсутність навіть одного зуба може призвести до небажаних наслідків у вигляді певного зміщення інших зубів через додаткове навантаження, яке лягає на них, змін у фізіології жування і виникнення цілого ряду захворювань. Показаннями до протезування зубів може служити значне або повне руйнування коронки зуба, множинні дефекти зубного ряду і, звичайно, повна відсутність зуба (адентія). Протезування зубів передбачає використання особливих зубних протезів, які являють собою конструкції, що дозволяють відновити зовнішній вигляд і основні функції одного або відразу декількох зубів. Незважаючи на те, що сучасні зубні протези не можуть на сто відсотків замінити справжні зуби, вони зовні практично не відрізняються від «живих» зубів, виглядають абсолютно природно і не доставляють людині ніяких дискомфортних відчуттів.

У наші дні існує найрізноманітніші зубні протези, які мають конкретні показання до застосування. Завдяки комп'ютерній техніці стоматологи можуть забезпечити найвищу точність підбору зубних протезів і їх ідеальне поєднання із зубним рядом кожного пацієнта. Наші фахівці можуть запропонувати Вам декілька варіантів протезування зубів як з урахуванням особистих побажань пацієнта, так і виходячи з конкретних обставин і відсутності протипоказань.

Незнімне протезування зубів

Незнімні протези - це конструкції, які пацієнт носить на зубах постійно. Вони служать для відновлення окремих зубів або ж декількох зубів в зубному ряду. Зокрема, сучасне незнімне протезування зубів для відновлення одиничних дефектів передбачає використання різноманітних вкладок, вінірів та коронок, для значних дефектів зубного ряду і декількох зубів - мостовидних протезів. Серед широкого розмаїття незнімних протезів виділяють керамічні вкладки, які застосовують при реставрації зуба, коли він зруйнований більш ніж наполовину, і металокерамічні конструкції, в основі яких знаходиться металевий ковпачок, покритий керамічним шаром. Металокераміка в даний час є найпоширенішим видом незнімних протезів завдяки високій міцності і відмінним естетичним якостям.

При бажанні і фінансових можливостях пацієнта ми можемо запропонувати надсучасні методи протезування за допомогою безметалової кераміки та вінірів.

Знімне протезування зубів

Знімні протези являють собою спеціальні конструкції, які потрібно виймати з порожнини рота для гігієнічного догляду за ними (очищення), відпочинку щелепи або просто сну. Знімне протезування широко використовується при частковій або повної втраті зубного ряду, що найчастіше поширене серед пацієнтів старшого віку. Розрізняють часткове знімне протезування зубів, коли є ще збережені зуби, але жування за їх допомогою утруднене, або відновлення дефекту за допомогою не знімної конструкції просто неможливе через велику відстань між зубами. А також повне знімне протезування, коли на щелепі не залишилося жодного зуба . Зубні протези виготовлюються з пластмаси або напівпрозорого м'якого нейлону. Також популярні бюгельні протези з тонкою металевою конструкцією, спеціальним замковим кріпленням і керамічними зубами.

© Макс Дент, 2012-2021. Все права защищены | Создание сайтов 3SunS & ROCKET